Formy dostawy

Formy dostawy

Wyszczególnia się szereg rozmaitych rodzajów przesyłek, jakie są dzisiaj powszechne na rynku kurierskim czy też w zakresie działania standardowej poczty. Otóż mowa tu między innymi o wyborze opcji przesyłki rejestrowanej oraz przesyłki nierejestrowanej. Ta pierwsza stanowi taką możliwość, w której nabywca ma automatyczny wgląd w to, gdzie konkretnie występuje w danym momencie jego przesyłka.tani wynajem samochodów warszawa Klient ma swój numer identyfikacyjny, po którym może śledzić trasę przekazów. Jest to dowód nadania, więc także forma ochronna. Musimy wiedzieć, że jako przesyłkę rejestrowaną uznaje się obecnie i przesyłkę priorytetową, i również ekonomiczną. Jako przeciwieństwo przesyłki rejestrowanej, która jest dzisiaj zdecydowanie najbardziej rozpowszechniona uznaje się przesyłkę nierejestrowaną. Ta druga jest po prostu wysłanie listu, bez żadnego numeru identyfikacyjnego, więc nie ma jak sprawdzić, na jakim etapie dostawy przesyłka się znajduje.

Mowa tu o przesyłce listowej ekonomicznej oraz priorytetowej, które jednakże tego udogodnienia w postaci rejestrowania nie posiadają. Warto także wspomnieć o paczce ekonomicznej, jaka jest obsługiwana w klasycznym standardzie jakościowym, definiowanym jako D+3. Mowa też o paczce priorytetowej, jaka jest obsługiwana w standardzie jakościowym D+1 . Jeszcze co innego to określone wskaźniki, jeżeli chodzi o odgórnie narzucone wymiary paczek. I tak przesyłka pocztowa może być kolportowana wyłącznie w zakresie wymiarów nie dłuższych niż 3000 m oraz nie wyższych niż 1500 mm. Musimy również wspomnieć o gabarytach, w tym A i B, bo takie występują. Te kategorie są podstawowymi standardami. Gabaryt A mówi o paczkach długości nieprzekraczających sześćdziesiąt centymetrów, z kolei o szerokości pięćdziesiąt centymetrów i wysokości trzydzieści centymetrów.

Z kolei gabaryt B to paczki o rozmiarach przekraczających rozmiar A ale w przykładowo chociażby jednym wymiarze, bo niekoniecznie we wszystkich trzech wskaźnikach to jest długości, szerokości i wysokości jednocześnie. Bardzo istotnym aspektem, wręcz uchodzącym za parametr techniczny jest waga paczek. Wyróżnia się paczki pocztowe zwykłe, czyli o wadze do 10 kilogramów, oraz paczki PLUS o wadze powyżej 10 kilogramów.

sprzedaż zagraniczna
– autor artykułu